Палмейрас грабна Суперкупата на Южна Америка

Отборът на Палмейрас победи Атлетико Паранензе с 2:0 във втория мач между бразилските елитни отбори и с общ резултат 4:2 спечели Суперкупата на Южна Америка за първи път в историята си. Първият двубой бе завършил 2:2 на 24 февуари, а във втория мач в Сао Пауло футболистите на Памейрас надделяха с попадения на Зе Рафаел в 50-ата минута и Данило в 88-ата минута.

Всяка година в спор за трофея Рекопа Судамерикана се срещат последният победител в Копа Либертадорес и Копа Судамерикана – двата най-престижни международни турнира в Южна Америка. Палмейрас отстъпи във финалната битка през миналата година, губейки след дузпи от аржентинския Дефенса и Хустисия.