Икономичен Ювентус се приближи до финала за Купата на Италия

Огборът на Ювентус направи важна крачка към класирането на финал в турнира за Купата на Италия. “Старата госпожа” стигна до успех с 1:0 като гост над Фиорентина и чака спокойно реванша в Торино. Успехът не дойде никак лесно и торинци трябваше да чакат до 91-ата минута, когато Лоренцо Венути си заби автогол.

“Виолетовите” стигнаха до тази фаза, след като отстраниха Аталанта с 3:2. Ювентус пък преодоля Сасуоло с 2:1.

В другия полуфинал, игран снощи, Милан и Интер завършиха 0:0 и оставиха всичко за реванша през април.

Фиорентина започна мача по-добре и отправи няколко удара, които не бяха проблем за Матия Перин. После вратарят сбърка и буквално подари топката на Джакомо Бонавентура пред опразнената врата.

Опитният халф обаче не очакваше грешката и изстрелът му беше много неточен. В 24-ата минута Мануел Локатели извърши фаул пред пеналта.

Зад топката застана специалист по тези изпълнения – Кристиано Бираги, но този път мерникът му изневери. Малко по-късно домакините пропуснаха голям шанс да поведат. Нанитамо Иконе се справи с Матия Де Шилио и нахлу в наказателното поле. Крилото потърси далечния ъгъл, но сантиметри го разделиха от гола.

Десетина минути преди края Торейра отправи доста неточен изстрел към вратата на Ювентус. В крайна сметка резултатът се запази до края на пълувремето.

Малко след подновяването на играта "виола" едва не поведе като по чудо. Торейра изведе Иконе, който показа брилянтен контрол върху топката. Крилото отново се справи с лекота с Де Шилио и се озова на чиста позиция. Изпълнението обаче се отби в лявата греда. После Фиорентина продължи да натиска, но в 56-ата минута Влахович беше на косъм от гола.

Той се справи с Игор и се опита технично да прехвърли вратаря, но Терачано изби с върха на пръстите си. Домакините отговориха с хубав шут на Бираги от фаул, който Перин спаси. В 78-ата минута Влахович подаде на Хуан Куадрадо на крилото, но изстрелът на колумбиеца беше неточен.

Така се стигна до 91-ата минута, когато резервата Лоренцо Венути си заби автогол след центриране отдясно и за крайното 1:0 за Юве, което дава огромни шансове на торинци да играят на финала.

Фиорентина - Ювентус 0:1

Фиорентина: Терачано, Одризола, Миленкович, Игор, Бираги, Бонавентура, Торейра, Кастровили, Иконе, Пьонтек, Сапонара.

Ювентус: Перин, Данило, Де Лихт, Де Шилио, Аке, Локатели, Артур, Рабио, Пелегрини,Влахович, Кийн.