Тотнъм отпадна за ФА Къп

Отборът на Тотнъм беше елиминиран в турнира за ФА Къп след загуба с 0:1 след продължения от втородивионния Мидълзбро. Това се случи в 1/8-финалите на престижната надпревара.

Воденият от Антонио Конте тим стоя прилично на терена през първата част, но по-сериозни ситуации липсваха. След час игра Джонатан Хоусън изстреля топката от свободен удар, но топката премина покрай дясната греда.

В редовното време Хари Кейн прати топката във вратата на противника, но попадението бе отменено поради засада. Малко след началото на продълженията Маркъс Таверние достигна до прецизен пас, но ударът му бе отразен от Юго Лорис.

Все пак в 107-ата минута дойде моментът на домакинител. Тогава Джошуа Кобърн получи отличен пас в наказателното поле и даде предимство на своя тим, което се оказа и решаващо.

Кристъл Палас също е на четвъртфиналите след победа с 2:1 у дома срещу Стоук Сити. Гостите поведоха с гол на Джош Таймън, но Палас обърна с попадения на Шейху Куяте и Ридевалд.