Виктория Томова с трета поредна победа на WTA250 турнира в Монтерей

Първата ни ракета Виктория Томова постигна трета поредна победа и се класира за 1/8-финалите на турнира от категория WТА 250 в Монтерей (Мексико) с награден фонд 276 750 щатски долара.

След като преодоля успешно квалификациите, на старта на основната схема първата ракета на България, която е номер 103 в световната ранглиста, бе категорична срещу заемащата стотна позиция в ранглистата французойка Диан Пари и я надигра с 6:4, 6:0.

27-годишната Томова осъществи първия пробив в мача в 10-ия гейм на първия сет и повече не даде нито гейм на противничката си. Пари имаше шанс да открие втората част с брейк, но българката удържа подаването си след две преминавания през равенство, след което реализира нови три пробива и затвори двубоя с първия си мачбол след само час и 15 минути игра.

Във втория кръг българката очаква победителката от срещата между поставената под номер 1 в схемата на турнира Елина Свитолина (Украйна) и Анастасия Потапова (Русия). Засега обаче не е сигурно дали този мач въобще ще се състои, тъй като късно снощи украинката обяви, че отказва да играе срещу руски състезателки, докато WТА не ги обяви за "неутрални спортисти без право да ползват национални символи".