Рома изтръгна победата срещу 10 от Специя с дузпа в последните секунди

Отборът на Рома постигна драматична победа с минималното 1:0 при гостуването си на Специя от 27-ия кръг на Серия “А”. Така “вълците” прекъснаха поредицата си от четири мача във всички турнири без успех. Българският национал Петко Христов остана на пейката на “орлетата”, които допуснаха трета поредна загуба.

В 18-ата минута Лоренцо Пелегрини можеше да открие за римляните, но Иван Проведел спаси далечния му изстрел, след което топката се удари в близката греда. В края на първото полувреме именно капитанът на гостите се погрижи Келвин Амиан да си изкара втори жълт и съответно червен картон и така противниковият отбор заигра с човек по-малко на терена. В 49-ата минута Браян Кристанте също нямаше късмета да се разпише за “джалоросите”, тъй като волето му от голямо разстояние срещна страничната греда. След това играчите на Жозе Моуриньо наложиха голям натиск, който даде резултат в последните секунди на двубоя. Тогава при центриране от корнер Николо Дзаниоло на два пъти нацели напречната греда. Въпреки това последва проверка с ВАР, която показа фал на Джулио Маджоре срещу атакуващия играч. Така Тами Ейбрахам получи възможността да изпълни дузпа и с точния си удар донесе победата за “вълците”.

Рома е шести в класирането с актив от 44 точки, колкото има и петият Аталанта, който е с по-добра голова разлика. Специя е на 16-ата позиция с 26 спечелени пункта, като дистанцията от зоната на изпадащите остана само 4 точки.