ФИС промени решението си за бронза в женския ски-крос в Пекин

Швейцарската състезателка в ски-кроса Фани Смит ще получи бронзовия медал, който спечели на Олимпийските игри в Пекин, след като Международната федерация по ски (ФИС) взе решение да отмени жълтия ѝ картон.

29-годишната Смит, която спечели бронз и на Олимпиадата в Пьончан през 2018 година, бе наказана с едно място във финала след продължително разглеждане на видеоповторения. Съдиите прецениха, че Смит е попречила на германката Даниела Майер, заради което трябва и да я накажат.

Решението на Апелативната комисия към ФИС обаче връща Смит на почетната стълбичка, тъй като счита контакта между двете скиорки за неволен. Според комисията журито на състезанието е трябвало само два предупреди Смит, което е нямало да доведе до промени в класирането, но не и да я наказва.

Олимпийската титла в ски кроса спечели шведката Сандра Неслунд, а сребърният медал стана притежание на канадката Мариел Томпсън.

Снимки: Gettyimages