Порто стигна до равенство в Рим и отстрани Лацио

Порто стигна до равенство 2:2 при гостуването си на Лацио. С общ резултат 4:3 португалците преодоляха плейофа в Лига Европа и се класираха за осминафиналите на турнира. Отборът на Сержио Консейсао постигна пълен обрат, след като Чиро Имобиле откри резултата в 19-ата минута. Мехди Тареми изравни от дузпа след половин час игра, а Матеус Урибе донесе успеха на гостите в 68-ата минута. Римляните удариха две греди преди в самия край на срещата резервата Данило Каталди да изравни.

Лацио започна активно, знаейки, че един гол изравнява общия резултат. Имобиле създаваше проблеми на защитата на съперника. Капитанът на римляните стреля покрай вратата при първата си възможност, а малко по-късно прати топката в мрежата след подаване на Луис Алберто, но бе в положение на засада. Нова грешка в защитата на Порто бе наказана в 19-ата минута. Пепе загуби топката около центъра на терена, но в ситуация, в която целият тим на гостите се бе изнесъл в предни позиции. Кълбото се озова в Имобиле, който напредна и завърши в близкия ъгъл.

Постепенно португалците се съвзеха и организираха няколко добри атаки. При една от тях те не стигнаха до удар, но Тареми падна в наказателното поле след съприкосновение с бранител на домакините. Първоначално съдията му показа жълт картон за симулация, но след това получи инструкции от ВАР да прегледа ситуацията. След дълго разглеждане той отсъди дузпа, която Тареми реализира.

Второто полувреме започна вихрено с две отлични ситуации пред двете врати. Първо Пепе завърши отлично центриране, но прати топката покрай вратата. Секунди по-късно Милинкович-Савич намери Луис Алберто на прекрасна позиция, но испанецът също бе неточен.

Тимът на Маурицио Сари играеше по-атакуващо, но това водеше до пространства в защита и възможности за съперника. Стракоша трябваше да се намесва след удари на Отавио, Витиня и Галено. Той обаче нямаше какво да направи в 68-ата минута. Тогава Тареми великолепно вдигна топката и мекото подаване матира защитата на Лацио и изведе Урибе на метри пред вратаря. Колумбиецът овладя топката и я прати в мрежата.

Римляните вече усещаха отпадането си и им трябваше известно време, за да се стегнат. Те обаче го направиха и до края натиснаха, създавайки няколко добри възможности. Луис Алберто веднъж стреля покрай вратата, удари греда и негов удар бе блокиран. Имобиле също бе много близо до гол, но бе спрян от вратаря. В добавеното време "орлите" все пак стигнаха до гол. Милинкович-Савич свали една топка за Имобиле, а той добре я насочи, но тя се удари в гредата. При добавката влезлият като резерва Каталди я насочи към мрежата.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!