Ученик от Кърджали спечели купата при децата в шахматния турнир “Легендарни пловдивски треньори“

Единадесетгодишният Анъл Хасанов Фънгърлиев от Средно училище „П.Р.Славейков“ в Кърджали спечели "Б"турнира на шахматен мемориал "Легендарни пловдивски треньори", каза за БТА директорът на учебното заведение Милко Багдасаров.

Той уточни, че Анъл, който се състезава за шахматен клуб "Арда", е станал безапелационен шампион при децата до 12 години. По регламент той е играл в 7 кръга по швейцарската система, но на любителски начала - без времева контрола.

Треньор на момчето в училище е учителят по математика Еминали Тасим. С новината за своя успех и трофея Анъл зарадвал ръководството на училището и се снимал за спомен с директора Багдасаров.

Турнирът е  традиционен и е в памет на петима изтъкнати пловдивски наставници в древната игра – Красимир Сапунов, Лилко Сапунов, Йордан Аянски, Аврам Друмев и Пайчо Пеев. Тазгодишното му издание е пето, провело се преди ден в Международния панаир в Пловдив. В него са участвали 200 състезатели, 40 от които деца, каза още Милко Багдасаров.