Тони Мартинес съсече Лацио на "До Драгао"

Порто постигна победа с 2:1 срещу Лацио в първия сблъсък между двата тима от плейофната фаза на Лига Европа на своя "До Драгао". Португалците трябваше да правят обрат, след като първи получиха гол в своята врата, дело на Матия Дзакани в 23-ата минута, но Тони Мартинес обърна нещата в полза на своя тим с две попадения в 37-ата и 49-ата минута.

Лацио откри резултата с красива комбинация след заучено положение от корнер. Луис Алберто подаде успоредно на голлинията, където Дзакани се включи от втора позиция и с пета отбеляза за 0:1.

В 25-ата минута Порто поиска дузпа за игра с ръка на защитник в наказателното поле, но такава не бе отсъдена.

Три минути по-късно "Драконите" пропуснаха страхотна възможност. Пепе ба изведен в наказателното поле и технично прехвърли вратаря, но защитник се върна и успя да изчисти пред голлинията.

Домакините стигнаха до изравняване в 37-ата минута, когато Жоао Марио центрира в наказателното поле и Тони Мартинес с глава отбеляза за 1:1.

В 49-ата минута Жоао Марио и Тони Мартинес повториха комбинацията помежду си, но този път нападателят засече топката с крак отблизо и вкара за 2:1.

В крайна сметка Порто взе минимална преднина преди реванша, който обаче се очертава да бъде доста любопитен, тъй като Лацио едва ли ще се предаде, а един гол разлика лесно може да бъде заличен.