Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Ливърпул отряза крилата на Интер с два точни удара

Ливърпул направи голяма крачка към 1/4-финалите на Шампионската лига, след като победи с 2:0 Интер на "Джузепе Меаца" в първи 1/8-финален сблъсък. Двата отбора изиграха доста равностоен двубой, в който създадоха немалко положения, макар че точните удари липсваха до 75-ата минута, когато Роберто Фирмино откри резултата. Осем минути след това Мохамед Салах удвои и направи задачата на Интер почти непосилна преди реванша. Това бяха и единствените точни изстрели в мача. За мърсисайдци победата бе седма поред във всички турнири.

Симоне Индзаги не можеше да разчита тази вечер на контузените Хоакин Корея и Робин Госенс, а Николо Барела е наказан. Аруто Видал започна вместо него в средата на терена. Бастони е възстановен и също стартира. Това бяха и двете промени в сравнение с мача с Наполи. Един Джеко и Лаутаро Мартинес водеха атаката на домакините.

Юрген Клоп предприе четири корекции от мача с Бърнли. Ибрахима Конате започна в центъра на защитата за сметка на Жоел Матип. Тиаго Алкантара и Харви Елиът влязоха в халфовата линия на местата на Джордан Хендерсън и Наби Кейта. Диого Жота се завърна в атаката, като Роберто Фирмино му отстъпи мястото си за началото.

Двубоят започна доста динамично, като и двата отбора търсеха гола още в първите минути. В петата удар на Лаутаро Мартинес премина встрани от дясната греда. Ливърпул отговори с изстрел от ждроб на Тиаго, който прелетя над вратата. В 14-ата минута Садио Мане бе много близо до това да открие резултата, след като засече с глава центриране на Робъртсън от фаул. Топката профуча на сантиметри от целта. Две минути след това Перишич намери Чалханоолу в наказателното поле. Турчинът овладя, след което стрела, но топката срещна напречната греда.

В 23-тата минута Садио Мане бе изпуснат на далечната греда. Сенегалецът много добре опита да засече със задна ножица, но и тук сантиметри го разделиха от целта.

22 Интер 0:2 Ливърпул, Шампионската лига 2021/22, първи 1/8-финал

До почивката двубоят остана все така равностоен, макар че Ливърпул владееше повече топката и атакуваше малко повече. Въпреки че доста от споменатите нападения криеха по-голям потенциал, полувремето завърши без точен удар в една от двете врати.

Роберто Фирмино замени Диого Жота за началото на второто полувреме.

Интер започна много по-агресивно втората част. В 53-тата минута Перишич овладя много добре прекрасно дълго подаване на Дъмфрис, след което центрира към Мартинес, който остана на сантиметри от това да засече на далечната греда и да открие резултата.

Клоп реагира на по-доброто начало на Интер и направи тройна смяна в 60-ата минута. Луис Диас замени Мане, а Хендерсън и Кейта трябваше да освежат халфовата линия, влизайки на местата на Фабиньо и Елиът.

Веднага след това Джеко прати топката във вратата на Алисон, но попадението правилно бе отменено заради засада.

В 63-тата минута новото полълнение на мърсисайдци Луис Диас пропусна страхотен шанс. Шкриняр обаче в последния момент подложи крак и изби в корнер.

20 минути преди края Алексис Санчес замени Лаутаро Мартинес. Ливърпул обаче определено изглеждаше по-свежият отбор след корекциите, които извърши Клоп. Гостите нанесоха своя удар в 75-ата минута, когато Фирмино засече на близката греда центриране от корнер на Робъртсън. Бразилецът изпревари Бастони и насочи топката към далечния ъгъл, а Ханданович не успя да се намеси - 0:1. Това бе и първият точен удар в мача.

Осем минути след това Салах удвои. Ван Дайк свали с глава центриране на Александър-Арнолд от фаул. Топката стигна до египтянина, който стреля по земя. Получи се лек рикошет, след който резултатът стана 0:2. Интер тотално се предаде и не успя да промени нищо до края.