ПСЖ смачка шампиона Лил, а Меси прекъсна головата си суша

Пари Сен Жермен направи нова крачка към титлата във Франция. Отборът на Маурисио Почетино разгроми с 5:1 като гост действащия шампион Лил, а Лионел Меси изигра един от най-силните си мачове с екипа на парижани. Аржентинецът вкара едва втория си гол за сезона и първи за календарната година. Той се отечете и с асистенция за попадението на Преснел Кимпембе. Два гола за ПСЖ заби Данило Перейра, а веднъж се разписа и Килиан Мбапе. Точен за Лил беше Свен Ботман.

Убедителният успех за Меси и комапния дойде няколко дни след отпадането от Ница за Купата на Франция. Тимът на Почетино вече има преднина от 13 точки пред втория в Лига 1 Марсилия, а Лил остана на 11-о място и е с отрицателна голова разлика.

Първият гол в мача падна в 10-ата минута след пробив на Нуно Мендеш и груба грешка на вратаря на Лил Иво Гърбич. Хърватинът изпусна топката и притичалият Данило с лекота я прати в мрежата. Домакините отговориха в средата на полувремето с попадение на централния защитник Ботман, който в края на януари беше пред трансфер в Нюкасъл. Нидерландецът се възползва от добро центриране на Хатем Бен Арфа.

Това беше всичко хубаво за "песовете" в двубоя. Четири минути след изравняването Меси центрира от корнер, Гърбич се размина с топката и Кимпембе отблизо върна преднината на ПСЖ. След още шест минути дойде време и Меси да се разпише. Този път атаката започна от Мбапе, а лошо изчистване прати топката в краката на аржентинския маестро, който елегантно я копна над Гърбич.

През второто полувреме за парижани стана лесно. В 51-ата минута далечен удар на Данили Перейра спря в мрежата и резултатът стана 4:1 в полза на гостите, а в 67-ата Мбапе декомонстрира огромната си класа. Световният шампион получи пас от Верати на ъгъла на наказателното поле и с бринятен фалцов удар довърши домакините.

Следващият мач на ПСЖ е на 11 февруари на "Парк де Пренс" срещу Рен, а Лил ще гостува на Монпелие ден по-късно.