Обновеният отбор на Царско село загуби от Марек в последната минута

Обновеният с италиански играчи отбор на Царско село загуби с 1:2 предпоследната си контролната среща срещу втородивизионния Марек (Дупница)
Гостите от Дупница поведоха в края на първото полувреме и вкараха победен гол в последната минута.

Царско село започна силно мача и пропусна няколко чисти голови положения. Първо в 12-ата минута Алесандро Мартела бе близо до гола, но защитник на дупничани изби от голлинията.
Само 3 минути по-късно Седрик Коломбо стреля силно от чиста позиция, вратарят изби, топката попадна у Масела, който я вкара, но реферът маркира засада. Само минута по-късно Венци Христов уцели гредата.

Първата добра възможност за Марек бе в 32-ата минута, когато Иван Дерменджиев изби шут на Георги Божилов.
В последната минута на първото полувреме гостите изпълниха ъглов удар. Антонио Арсов свали топката с глава и Росен Йорданов успя да я бутне в мрежата за 0:1. В началото на второто полувреме отново имаше натиск на Царско село, които накараха гостите да се приберат в своята половина.

В 61-ата минута Седрик Каломбо проби опасно, центрира успоредно на вратата, но Масела и Андрей Йорданов се разминаха с топката. В 80-ата минута резултатът стана 1:1. Копола стреля силно, стражът на Марек изби, Юсуфа Яфа насочи топката към мрежата, но защитник на гостите достигна до нея и я изби, но Каломбо се добра до нея и изравни.

В 90-ата минута гостите вкараха победен гол. След центриране отляво Димитър Ненчов с глава успя да насочи топката във вратата на Дерменджиев. Последната контрола на Царско село ще бъде във вторник срещу Левски на стадион "Георги Аспарухов".

Снимки: fctsarskoselo.com