Дузпа и груба грешка осигуриха спокойна вечер на Манчестър Сити

Манчестър Сити постигна десета поредна домакинска победа във всички турнири, след като надделя рутинно с 2:0 над Брентфорд в двубой от 24-тия кръг на Премиър лийг. Рияд Марез (40') откри от дузпа, която Рахийм Стърлинг си спечели по типичния за него начин, а през второто полувреме Кевин Де Бройне се възползва от груба грешка на вратаря на гостите Давид Рая. Така шампионите дръпнаха отново с 12 точки пред отбора на Ливърпул, който обаче в момента е с два мача по-малко. Утре мърсисайдци приемат Лестър. За Брентфорд това е шеста поредна загуба.

Джосеп Гуардиола направи пет промени в сравнение с мача за Купата срещу Фулъм през уикенда. Рубен Диаш, Аймерик Лапорт, Родри, Бернардо Силва и Рахийм Стърлинг започнаха Интересно бе, че Джон Стоунс действаше като десен бек.

Три бяха и корекциите в състава на Брентфорд. Голямата новина бе, че Айвън Тони пропусна двубоя. Пинок, Ониека и Годос бяха титуляри. Още вчера Томас Франк обяви, че този мач идва твърде рано за Кристиан Ериксен, така че датчанинът не попадна в групата.

Сити владееше топката в 75% от времето през първото полувреме, но Брентфорд бе много добре организиран в дефанзивен план и чистите положения липсваха. В 35-ата минута Лапорт пропусна най-добрата ситуация до момента, след като получи топката след центриране на Диаш от фал, овладя на гърди и стреля от десетина метра, но встрани от целта. В 39-ата минута Стърлинг за пореден път успя да се възползва максимално от шпагат на противников бранител в наказателното поле и спечели дузпа за "гражданите". Рурслав бе наивен и се хвърли безотговорно, но не успя да играе с топката. Стърлинг потърси контакта и сгъна крака си. Марез изпълни безкомпромисно дузпата за 1:0.

Две минути преди почивката Брентфорд създаде напрежение пред вратата на Едерсон, след като Хенри нахлу в наказателното поле, но стражът на домакините успя да затисне топката пред Канос.

Второто полувреме вървеше скучновато до 69-ата минута, когато Давид Рая сгреши фатално, подарявайки топката на Стърлинг. Стражът все пак изби удара на английския национал, но Де Бройне бе точен при добавката за 2:0.