Евро 2024: Испания - Грузия 2:1

Черно море победи Созопол във втората си проверка за деня

Черно море победи Созопол с 4:0 във втората си проверка за деня. Срещата се игра на стадион "Тича" във Варна. В първата контрола, играна по-рано днес на стадион "Младост", варненци надделяха над Дунав с 4:1. Домакините започнаха по-активно срещата, но трудно стигаха да сериозно голово положение. Черно море откри резултата в 36-ата минута. Велислав Василев центрира в наказателното поле на Созопол, а завърналият се на "Тича" Матиас Курьор отклони леко топката и тя влезе във вратата на гостите.

Черно море удари Дунав в петата си контрола

В 39-та минута Велислав Василев стреля от около 20 метра, но вратарят на гостите успя да боксира топката. В 42-ата минута Георги Радев от Созопол получи за секунди два жълти и съответно червен картон, но на негово място в игра се появи Петър Кюмюрджиев. Черно море удвои преднината си в 47-ата минута. Мазир Сула получи топката в наказателното поле на гостите и пусна топката към Велислав Василев, който от 3-4 метра вкара за 2:0. В 65-ата минута Мазир Сула стреля по диагонал отляво от 20-тина метра, но вратарят на Созопол спаси.

В 73-ата минута домакините можеха да вкарат нов гол. След лошо изнасяне на топката от играчите на гостите тя попадна у Родриго Вилела, който нахлу в наказателното поле отляво и стреля опасно, но за късмет на Созопол топката мина на сантиметри от вратата. В 80-ата минута Родриго Вилела с удар по земя вкара третия гол за Черно море в мача.

Минута по-късно отново Родриго Вилела пропусна от чиста позиция да вкара четвърти гол за домакините. В 90-ата минута съдията отсъди дузпа за домакините, която Пабло Гарсия реализира за 4:0. В последните секунди на мача Галин Димов от гостите получи два жълти и съответно червен картон.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!