Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Черно море удари Дунав в петата си контрола

Черно море записа победа в петата си контрола от подготовката за пролетния дял на първенството. На стадион "Младост" във Варна "моряците" се наложиха над Дунав Русе с 4:1. Черно море започна по-добре срещата и притисна отбора на Дунав в собствената му половина.

Още във 2-та минута домакините откриха резултата. Мартин Милушев успя да открадне топката пред наказателното поле на русенци и с хубав удар от 20-тина метра вкара за 1:0. В 21-та минута гостите можеха да изравнят резултата. Йордан Димитров премина през няколко играчи на домакините пред наказателното поле и стреля опасно, но топката рикошира във футболист на "моряците" и излезе в корнер. До края на полувремето играчите на Дунав имаха още две не лоши ситуации за гол. В 50-та минута на мача Черно море удвои преднината си. Евгений Сердюк стреля от пряк свободен удар от около 20 метра топката се отби в стената излъга вратаря и влезе във вратата за 2:0. В 53-та минута домакините реализираха трети го. Евгений Сердюк се пребори за топката с вратаря на гостите, пусна топката към Васил Панайотов, който с прецизен удар направи резултата класически. В 60-та минута Евгений Сердюк проби отляво и стреля опасно, но вратарят на Дунав спаси. Три минути по-късно стражът на русенци отново показа класа и спаси опасен удар с глава на Николай Златев. В 77-та минута Джан Хасан от Дунав с красиво изпълнение от воле вкара почетния гол за гостуващия тим. В 89-та минута Евгений Сердюк бе изведен в чиста позиция сам срещу вратаря на гостите и с хубав удар фиксира крайното 4:1.

До момента по време на подготовка си Черно море изигра пет контроли. В първата "моряците" завършиха 3:3 с Добруджа, а във втората и третата - надделяха с по 3:0 над Лудогорец 2 и Черноморец Балчик. В четвъртата проверка Черно море спечели с 3:2 като гост на румънския Фарул, а днес надделя над Дунав с 4:1. По-късно днес варненският тим ще изиграе втората си проверка за деня. От 15:00 часа на стадион "Тича" момчетата на треньора Илиан Илиев срещат тима на Созопол.