Един гол срещу предпоследния върна Уест Хам в топ 4

Уест Хам постигна минимална победа с 1:0 в домакинството си на Уотфорд в мач от 24-ия кръг на Премиър лийг. Единственото попадение бе дело на Джаръд Боуен в 68-ата минута на двубоя.

Двата тима си размениха по една по-интересна ситуация чрез Джаред Боуен и Юрай Куцка, но те не доведоха до попадение.

Уест Хам излезе напред в двубоя в 68-ата минута, когато Джаред Боуен получи една топка малко пред дъгата на наказателното поле, стреля и топката се отклони в крак на бранител, за да излъже вратарят на Уотфорд и да влети в мрежата му за 1:0. Гостите отговориха с няколко опита да застрашат Лукаш Фабиански, но те не се увенчаха с успех.

“Чуковете” можеха да сложат точка на интригата в двубоя пет минути преди неговия край, когато голмайсторът Боуен направи един от марковите си пробиви отдясно и стреля с левия крак, но топката се отби от гредата на Бен Фостър.

С тази победа Уест Хам се завърна поне временно в топ 4 с 40 точки, тъй като двубоят на Манчестър Юнайтед срещу Бърнли все още не е завършил. Уотфорд остава на незавидното 19-о място с 15 точки от 22 мача.