Впечатляващият рейд на Деян Карамфилов, който нокаутира Академик

Тимът на Рилски спортист фиксира 13-ата си поредна победа от началото на сезона в НБЛ и все още остава непобеден в родния елит. Носителите на Купата и Суперкупата на България надиграха Академик Пловдив със 77:63 в среща от 17-ия кръг на НБЛ. Пловдивчани нямаха намерение да отстъпват лесно и след като в един момент от двубоя изоставаха с 22 точки, то в началото на последната четвърт възпитаниците на Йордан Янков стопиха пасива си на само пет при 54:49, но след това не успяха да реагират срещу страхотния Деян Карамфилов.

Рилски спортист продължава без грешка в НБЛ

Финалната четвърт започна кошмарно за плеймейкъра на Рилецо, който направи две бързи нарушения за по-малко от 40 секунди игра и по този начин остана на един фаул разлика от дисквалификация, натрупвайки четири лични нарушения на сметката си. Старши треньорът Людмил Хаджисотиров обаче реши да рискува и да остави национала на паркета, като само след няколко минути рискът му беше напълно оправдан.

Карамфилов не позволи негативните мисли да го превземат и само едно нападение по-късно реагира с хубава асистенция към Алекс Симеонов. Гардът продължи вендетата си с четири поредни точки на сметката си, след като на два пъти развинти защитата на гостите, а освен това се отличи и с още две асистенции за следващите два коша на Рилецо - тройка на Ей Джей Хес и успешно завършена бърза атака от Златин Георгиев. Карамфилов финишира страхотния си рейд с още едно завърщващо подаване към още една точна стрелба на Хес, като в крайна сметка плеймейкърът бе отговорен за 14 от 16-те точки, които Рилски спортист реализира в периода от 54:49 до 70:52.

Деян Карамфилов завърши двубоя с 5 точки, 3 борби и 7 асистенции и +/- от +10 за само 17 минути на паркета. Той успя да се предпази от пето лично нарушение в срещата, след като изигра цялата последна четвърт.