Людмил Хаджисотиров: Малко сме като Евролигата или НБА

Рилски спортист победи със 77:63 Академик Пловдив в мач от НБЛ, а ето как коментира успеха треньорът на тима от Самоков Людмил Хаджисотиров.

Рилски спортист продължава без грешка в НБЛ

„Смятам, че през първото полувреме нещата ни се получиха от гледна точка на идея и план за игра. Имаше много агресия в защита, ограничихме Академик само до 25 точки преди голямата почивка. Същевременно играехме и добре в нападение, така че разликата беше закономерна.

Не съм доволен от третата част. Обикновено в третата четвърт играем силно, а това може би беше най-слабата трета част през този сезон. Това се получи основно след липса на концентрация и лоши решения в офанзивен план, както и липса на фокус в нападение и в защита. Отбелязахме само 12 точки. Разликата можеше да се вдигне от 20 до 30 точки, но гостите я намалиха, нещата се изнервиха и стана мач, но истината е, че на нас ни трябват и такива срещи, за да се подготвим максимално добре. Доволен съм, че ограничихме Академик до 63 точки, тъй като вкарва средно по 80. Свършихме добра работа в защита, мисля, че можехме да се представим по-добре в нападение. Нямаме избор, трябва да играем по-концентрирано през целия двубой.

Трябва ни по-голяма ротация за стила и начина, по който искаме да играем, защото го правим агресивно и с високо темпо в двете фази. Ако някой играч не се представя достатъчно добре и не произвежда резултат, независимо че е ротацията е голяма, тя се скъсява автоматично. Много треньори са казали, че играчите сами се сменят. Моето желание е всички да играят агресивно и на високо темпо. Смятам, че тогава играем най-добре и баскетболът от наша страна е атрактивен и побеждаващ.

Това, което се случи по време на предишния месец с липсата на мачове, ни даде време да тренираме доста добре в последните две седмици. Смятам, че направихме нещо като предсезонна подготовка. Беше ни трудно да измисляме неща за трениране, когато в края на дадена седмица го нямаше този стимул за играене на мачове. Баскетболистите са зажаднели за игра и мачове. Трудно е да влизаш отново от среща в среща, защото сме малко като Евролигата или НБА. Състезателите са подготвени физически, надявам се да имаме късмет и всички да са здрави“, заяви Хаджисотиров.