Ники Михайлов трябва да играе цял мач срещу турци

Капитанът на Левски Николай Михайлов трябва да играе пълни 90 минути в контролата срещу турския Генчлербирлиги, научи Sportal.bg. Както е известно, опитният страж не взе участие в контролата с чешкия Бохемианс (1:1), тъй като имаше леко напрежение в адукторите и щабът реши да не рискува със здравето му. Преди два дни пък остана на пейката през първите 45 минути срещу Марибор (2:2), а след почивката не допусна гол.

Наставникът Станимир Стоилов е решил срещу турския състав цял мач да играе капитанът, който изостава с изиграните минути от Пламен Андреев. Младият футболист има 90 минути повече от национала до този момент. 17-годишният вратар дори бе капитан срещу лидера в Словения, след като Мъри взе решение вече капитан на тима да бъде винаги вратарят. Без значение как се казва и на колко години.

Нагласата на синия треньор е да дава все повече шанс на Андреев и на още няколко от младите играчи, като се очаква през пролетта конкуренцията на Ники Михайлов да бъде много по-сериозна в битката за титулярно място.

“Сините” имат три равенствата в контролите до момента, а им остават още три приятелски мача на турска земя през следващите седем дни.