Марсилия продължава за Купата на Франция

Отборът на Марсилия продължава в 1/4-финалите на турнира за Купата на Франция, след като отстрани след изпълнение на дузпи Монпелие. В редовното време двубоят завърши 1:1 след късна размяна на попадения.

Аркадиуш Милик вкара за Марсилия в 74-ата минута, след като се възползва от едно разбъркване в наказателното поле на гостите.

Домакините изглеждаха сигурни победители, но получиха гол от нищото само шест минути по-късно, когато след контраатака Бени Макуана успя да се разпише и да вкара мача в изпълнение на дузпи.

При тях стражът на Марсилия Пау Лопес успя да спре удара на защитника Михайло Ристич, което се оказа достатъчно за успеха на марсилци, подпечатан с точен удар от 11-те метра на капитана Димитри Пайе.

Настоящият носител на Купата на Франция е тимът на Пари Сен Жермен, който спечели трофея през миналата година след успех с 2:0 над Монако.