Монтана не успя да вкара и стигна до скучно реми с тим от елита на Косово

Монтана не успя да победи косоварския Улпиана във втория си приятелски мач в Турция. Българският тим стигна до скучното 0:0, като интересните ситуации в срещата се брояха на пръстите на едната ръка. През по-голямата част от двубоя монтанци бяха по-активни, но най-опасното положение дойде в 90-ата минута за сметката на Улпиана, когато българските защитници трябваше да чистят топката от голлинията си. Срещата бе излъчена на живо по Sportal.bg.

Монтана започна с победа контролите си в Турция

Двубоят започна равностойно с атаки и към двете врати, които обаче не бяха особено опасни. В 15-ата минута българският тим поиска дузпа за игра с ръка на футболист на Улпиана в наказателното поле, но съдията от Турция остана безмълвен.

До края на полувремето Монтана определено бе по-активният тим и търсеше повече гола, но така и не стигна до нищо опасно. В 33-ата минута Фудил опита удар от дистанция, но крайно неточно. Така двата тима не успяха да си вкарат до почивката и се оттеглиха при резултат 0:0.

През втората част Улпиана заигра с по-сериозната част от състава си, след като през първата играха по-неопитните и изморените играчи. Въпреки това отново родният тим бе по-активният през началните минути на второто полувреме, а в 54-ата Фудил опита шут, но без успех и точност.

Последва период от двубоя, в който липсваха сериозни положения. В 72-ата минута футболист на Улпиана проби отдясно и опита шут, но топката се отклони в гърба на играч от Монтана. Кълбото обаче дойде удобно за Арджент Мустафа, който стреля от воле, но крайно неточно.

В заключителните минути Улпиана без малко да открие резултата след сериозен натиск и преса. В 88-ата минута Петър Петров успя с една ръка да избие топката след опасен удар с глава на футболист на противника. Малко по-късно в 90-ата минута българският страж излезе неразчетено, като бе преодолян от играч на отбора от Косово. Последва опасен удар към нашата врата, но със сетни сили защитниците в “синьо” успяха да изчистят от голлинята си и да запазят равенството.

МОНТАНА 0:0 УЛПИАНА

Стартови състави:

Монтана: 1. Петър Петров, 33. Стефан Цонков, 21. Александър Башлиев, 10. Владимир Айтов, 22. Стефан Каменов, 13. Йордан Йорданов, 5. Даниел Стоянов, 14. Димитър Буров, 17. Идрис Фудил, 24. Мехди Уамри, 26. Борислав Дамянов

Улпиана: 12. Анди Тхаки, 19. Елмир Лекай, 17. Клирим Авдулу, 16. Франич Домагош, 14. Арджент Мустафа, 8. Арди Шала, 10. Егзон Керими, 7. Пресли Есоса, 9. Маркли Сантос, 23. Ермир Рези, 77. Тримрор Селими