Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Невероятен обрат изстреля Франция към полуфиналите на Европейското

Франция спечели решителния мач срещу Дания с 30:29 (12:17) и оглави група 2 на втората фаза на Европейското първенство по хандбал за мъже. Така "петлите" завършиха първи в потока с 8 точки, колкото има и Дания след тях. Двата състава продължават на полуфиналите.

Французите, които са олимпийски шампиони от Токио 2020, изоставаха през по-голямата част от мача, включително и с 5 гола 15 минути преди края на срещата. За първи път те поведоха в резултата, когато Дика Мем вкара победния гол в 59-ата минута. Датчаните сякаш бяха уверени в победата си и особено в последните минути не се стараха много в защита. Мем, както и Юго Деска, вкараха по 8 гола за петлите. Никлас Киркельоке отвърна с 10 точни попадения за Дания.

За Франция това е седмо поредно участие на полуфинал на Европейско по хандбал. Датчаните претърпяват първо поражение от началото на първенството, в това число и в първата групова фаза.

Резултатът удари лошо амбициите на Исландия, чиято победа с 34:24 (17:8) над Черна гора им помогна само за 3-ата позиция в групата. Исландците ще играят за 5-ото място в крайното класиране срещу коравия отбор на Норвегия.

При това положение Франция ще играе с Швеция, а датчаните ще спорят със защитаващите титлата си играчи на Испания.

Центърът на Исландия Омар Инги Магнусон вкара 11 гола и излезе начело при голмайсторите на първенството с 49 попадения. За черногорците Милош Вуйович вкара също толкова.

Нидерландия и Хърватия завършиха наравно 28:28, като "шахматистите" са четвърти с 3 точки. Нидерландия има също толкова една стъпка по-надолу.