Испания на шести пореден европейски полуфинал, Швеция също продължава след впечатляващ обрат

Защитаващият титлата си тим на Испания записа шеста победа от седем мача на европейското първенство по хандбал за мъже в Унгария и Словакия. В двубой от Група 2 във втората фаза на шампионата иберийците надиграха Полша с 28:27 (14:13), оглавиха подреждането с 8 точки и се класираха за полуфиналите за шести пореден път. Поляците, които допуснаха четвърта загуба, завършиха на последното, шесто място в групата с 1 точка.

Агустин Касадо и Феран Соле реализира по четири попадения за успеха на Испания. Родриго Коралес пък спаси на два пъти вратата си в последните секунди, за да запази преднината на своя тим.

Топреализаторът на Полша Аркадиуш Морито отбеляза шест гола и събра общо 46 на еврошампионата.

Отборът на Швеция победи Норвегия с 24:23 (9:14) след впечатляващ обрат в друга среща от Група 2 и се класира за полуфиналите, заемайки второто място с 8 точки след четвъртия си успех. Норвегия остана на третата позиция с 6 точки от 3 победи и 2 загуби.

Шест минути преди края на мача шведите изоставаха с четири гола, но завършиха срещата със серия от 5:0. Така те си осигуриха втори полуфинал в последните три издания на европейското първенство, а норвежците ще играят за пето-шесто място.

21-годишният Валтер Кринц се отличи с шест попадения за успеха, включително решителна дузпа 11 секунди преди края.

В третия мач от последния кръг в Група 2 Германия се справи с Русия с 30:29 (16:12) и след третата си победа зае четвърто място с 4 точки. Руснаците допуснаха трета загуба и останаха пети в подреждането в групата с 3 точки.