Чунг Нгуен-До бележи за юношите на България, но пропуснахме да спечелим срещу Таджикистан

Юношеският национален отбор на България до 17 години изпусна победата срещу Таджикистан в последните секунди (1:1) в първата си контрола на турска земя. Тимът на Йордан Петков контролираше изцяло събитията в двубоя и водеше до четвъртата минута на продължението, когато финалният щурм на съперника доведе до изравнителен гол във вратата на Божев.

Първата част протече при тотално надмощие на "лъвчетата", които създадоха няколко изгодни положения за гол. Натискът на нашите доведе до резултат в 41-ата минута, когато полузащитникът на Славия Чунг Нгуен-До финтира няколко футболисти в наказателното поле на Таджикистан и с премерен изстрел намери мрежата за 1:0. След почивката селекционерът Петков направи няколко промени в състава, но България продължи да диктува темпото, а нападателите ни пропиляха няколко шанса да увеличат преднината. В последните секунди отчаяният натиск на Таджикистан завърши с попадение за крайното 1:1.

На 31-ви януари двата тима ще се срещнат за втори път в рамките на подготвителните си лагери на турска земя.

Снимка: bfunion.bg