Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Сиатъл изненада лидера на Изток

Сиатъл Кракен изненадващо надделя над лидера в Източната конференция Флорида Пантърс с 5:3, но си остава категорично последен в Тихоокеанския поток.

Мейсън Апълтън вкара първи гол от близо два месеца, разписвайки се сам срещу вратаря в 26-ата секунда на третата част. Филип Грюбауер пък спаси 28 удара за втората победа над този противник през сезона.

Домакините, които сега влязоха в Лигата, вкараха и три гола във втората част на мача, дело на Маркус Йохансон, Яни Гурде и Колин Блекуел, а Кале Ярнкрок оформи крайния резултат в последните секунди на празна врата.

За Пантерите, които пропуснаха шанса да излязат еднолично начело, точни бяха Антъни Дюклер, Джонатан Юбердо и Александър Барков.

Отава победи с 2:1 Калъмбъс като гост като вратарят на тима от канадската столица Антон Форшберг спаси 35 изстрела.

Артьом Зуб и Тим Щутце вкараха двата гола за Сенаторите, а за домакините се разписа Шон Кърли.

Форшберг обяснимо беше определен и за играч на мача, след като отби 13 изстрела в първата част, 12 във втората и 10 в третата.

За Отава това е първа победа от 14-и декември насам, като логично остават на предпоследното 7-о място в Атлантическата дивизия.