Монпелие победи драматично Монако

Монпелие победи драматично с 3:2 у дома Монако в двубой от 22-рия кръг на Лига 1. В 13-ата минута домакините поведоха чрез удар на Елие Уахи, който асистира за Стефан Мавидиди, направил резултата 2:0, след точно 32 минути игра. Монегаските намалиха изоставането си чрез Уисам Бен Йедер 35-ата минута. В 58-ата минута Уахи отново беше близо до ново попадение, но осем минути преди изтичане на редовното време Вандерсон възстанови равенството, разписвайки се след центриране на Рубен Агилар. В първата минута на допълнителното време Мавидиди отбеляза за втори път във вратата на гостите за крайното 3:2 след асистенция на Николас Коца.

Монпелие заема шесто място в класирането с актив от 34 точки, докато Монако има точка по-малко на седмата позиция в Лига 1. По-късно тази вечер лидерът в класирането Пари Сен Жермен е домакин на Реймс.