България загуби и втория мач срещу Латвия от предквалификациите за Евро 2024 по хандбал

Националният хандбален отбор на България за мъже загуби с 32:36 (17:19) от Латвия в Добеле и в срещата-среща от т.нар. Relegation Round на квалификациите за Евро 2024 в Германия. Възпитаниците на Чавдар Чернев допуснаха второ поражение от съперника след 23:36 в първия двубой вчера и няма да участват в същинската фаза на квалификациите за шампионата на Стария континент след две години.

България загуби от Латвия в първия мач от предквалификациите за Евро 2024 по хандбал

Домакините от Латвия стартираха по-добре днешната среща и поведоха с 9:5 в 10-ата минута, но в последствие с 4 безответни гола българите стигнаха до 11:11 малко след средата на полувремето. Равенството се запази до последната минута, в която латвийците вкараха две поредни попадения и се оттеглиха на почивка с аванс от 19:17.

Момчетата на Чернев започнаха добре втората част и в 33-ата минута пак изравниха при 20:20, но това беше и последното равенство в мача, след което домакините направиха серия от 6:1 гола и поеха контрола, който не изпуснаха до края - 36:32.

Кристиан Василев беше най-резултатен за България с 9 гола, а Светлин Димитров добави още 7. Рихардс Лея беше лидер за Латвия с 8 попадения.