Половинчасов тайбрек изведе Надал до 1/4-финалите на Australian Open

Носителят на 20 титли от "Големия шлем" Рафаел Надал се класира на четвъртфиналите на Australian Open след рядко срещана близо 30-минутна битка в тайбрека в първия сет срещу Адриан Манарино - 7:6(14) и доста по-безпроблемни следващи две части 6:2, 6:2.

Шампионът в Мелбърн от 2009-а спаси цели четири сетбола в половинчасовата одисея срещу опасния френски боец, при единия от които трябваше да прави форхенд-уинър по правата от дъното на корта. Именно този необичаен дуел в "дългия гейм" се оказа решителен за изхода от двубоя, като Манарино нямаше физически сили да издържи в следващите два сета и поиска помощ от физиотерапевт във втория (заради и контузия в слабините).

Французинът изглеждаше много агресивен, докато беше в кондиция, като наниза 19 уинъра в първия сет срещу 17 на Надал и можеше да опонира на основната линия срещу великия си съперник. За негово съжаление обаче той не възнагради големите си усилия в 81-минутния първи сет с успех и следващите две части продължиха по-кратко общо от първата.

Шаповалов срази неузнаваем Зверев и заслужи битка с Надал

Надал за 14-и път в кариерата си е на четвъртфиналите в Мелбърн (изравнява постижението на Рой Емерсън), като е загубил само един сет до момента и със сигурност е много облекчен, че преодоля Манарино с чиста победа. Той приключи двубоя със седмия си ас и вече гледа към следващото си голямо препятствие в турнира в лицето на намиращия се в топ форма от началото на годината Денис Шаповалов, който донякъде изненадващо елиминира един от фаворитите за титлата Александър Зверев с 6:3, 7:6(5), 6:3.