Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Никол Андонова с две победи на медународния турнир по лека атлетика "Академик" в София

Никол Андонова записа две победи в 51-ото издание на традиционния международен турнир по лека атлетика в зала "Академик" в "Асикс Арена" в София. Андонова триумфира в спринта на 60 метра с личен рекорд от 7.48 секунди в оспорвания финал, в който тя изпревари само със стотна от секундата Виктория Георгиева. Трета също с лично постижение от 7.64 секунди финишира Кристен Радуканова.

Андонова победи и в коронната си дисциплина на 60 метра с препятствия с изравнен личен рекорд от 8.50 секунди. В спринта при мъжете номер 1 стана Георги Христов с 6.87 секунди, следван от Венелин Георгиев с 6.92 секунди и Патрис Еге със 7.03 секунди.

Ванеса Янкова беше най-бърза на 200 метра с 24.58 секунди, а втора остана Радуканова с 25.15 секунди. Шампионката на България на 400 метра Кристина Борукова се нареди трета с 25.47 секунди. На 200 метра при мъжете Антонио Иванов завърши пръв за 21.88 секунди и остави зад себе си Йордан Гюров с 22.17 секунди и Валентин Пешев с 22.79 секунди. Гюров триумфира на 400 метра с 49.17 секунди в оспорвана конкуренция с Живко Стоянов, който се нареди втори с 43.43 секунди. В същата дисциплина при дамите Адриана Фера от Гърция беше най-добра с 55.03 секунди, следвана от Борукова с 56.50 секунди и Дева-Мария Драгиева с 56.55 секунди. На 800 метра спечели фаворитката Силвия Георгиева с 2:13.53 секунди.

В същата дисциплина при мъжете победи Велин Коваленко с личен рекорд от 1:52.69 секунди. Изключително оспорвана беше борбата на 3000 метра. Победител стана Мирослав Спасов с 8:49.14 минути, като изпревари само с 4 стотни от секундата Мартин Недялков, а на 13 стотни завърши Стефан Йорданов. Божидар Саръбоюков спечели на скок дължина със 7.25 метра, с 9 сантиметра повече от втория Василеос Мартинакис (Гърция).

В дисциплината при жените Пламена Миткова победи категорично с 6.30 метра, а втора остана Мария Стефанопулу от Гърци с 5.88 метра. На овчарски скок Евгени Енев нямаше конкуренция с 5.21 метра. Христо Банков пък спечели убедително на гюле със 17.69 метра при мъжете, а при дамите - Рената Петкова с 13.03 метра.