Чилич изхвърли петия поставен в Мелбърн

Марин Чилич победи петия поставен Андрей Рубльов със 7:5, 7:6 (3), 3:6, 6:3 и се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство по тенис на Австралия. 33-годишният хърватин имаше само една победа в последните си 15 двубоя срещу тенисистите от челната десетка в световната ранглиста и падна в последните си четири мача срещу руснака.

Шампионът от Откритото първенство на САЩ през 2014 година доминираше още от самото начало на срещата с Рубльов. В четвъртия сет Чилич направи решителен пробив за 3:1 и завърши двубоя още при първата си възможност след 159 минути.

В четвъртия кръг на турнира Марин Чилич ще се изправи срещу Феликс Оже-Алиасим, който е девети в схемата.

Представителят на домакините и поставен под номер 32 Алекс ди Минор също преодоля третия кръг след успех с 6:4, 6:4, 6:2 срещу Пабло Андухар от Испания.

Австралиецът, който е четвъртфиналист от Откритото първенство на САЩ през 2020 година, ще се изправи срещу 11-ия в схемата Яник Синер. Италианецът елиминира японския квалификант Таро Даниел след 6:4, 1:6, 6:3, 6:1.