Бивш олимпийски шампион в скока на дължина не се класира за Игрите в Пекин

Надеждите на бившия олимпийски шампион в скока на дължина Грег Ръдърфорд да добави и медал от Зимни олимпийски игри бяха разбити в четвъртък, след като 35-годишният атлет не успя да стане част от английския отбор по бобслей за Игрите в Пекин следващия месец.

Ръдърфорд направи своя международен дебют в бобслея в тима на Ламин Дийн на състезанието за Световната купа във Винтерберг, Германия, но отборът му завърши на 17-о място от 21 тима.

Така отборът на Дийн пропусна да завърши три пъти в първите 12 отбора в сезона за Световната купа и не се класира за Зимните олимпийски игри.

Ръдърфорд, който има злато от Игрите в Лондон и бронз от Игрите в Рио де Жанейро в скока на дължина, искаше да стане седмият атлет, който има медали на Летни и Зимни олимпийски игри след Еди Ийгън, Джейкъб Тълин Тамс, Криста Лудинг-Ротенбургер, Клара Хюз, Лаурин Уилямс и Еди Алварес.

Брад Хол ще води единствения британски отбор по бобслей от 4 човека на Игрите, като тимът му има сериозни шансове за медали.

Снимки: Gettyimages