Габон и Мароко не се победиха в зрелищен трилър

Отборите на Габон и Мароко не се победиха и завършиха 2:2 в зрелищен сблъсък от група С на турнира за Купата на африканските нации, който се провежда в Камерун.

След това равенство тимът на Мароко събра 7 точки и завърши на първо място в потока, докато Габон остана втори с 5 и също продължава в елиминациите.

Двубоят започна отлично за водения от Патрис Нево тим на Габон. В 21-ата минута Джим Алевина. Резултатът се задържа до 72-ата минута, когато Мароко получи право да изпълни дузпа след нарушение на вратаря на Габон Жан-Ноел Амономе. Зад топката застана влезлият като резерва Софиан Буфал, който стреля безкомпромисно и изравни.

В 81-ата минута Габон отново поведе в резултата след грешка в отбраната на Мароко, завършила с автогол на Наиф Агер. Интригата в мача обаче не свърши с този гол. Само три минути по-късно Ашраф Хакими от пряк свободен удар успя директно да порази вратата на Габон и изравни, като така оформи крайния резултат.

В другия мач от групата отборът на Гана продължи разочароващото си представяне, след като допусна загуба с 2:3 от Коморски острови. Ел Фарду Бен (4), Ахмед Могни (62, 85) вкараха за победителите, докато за Гана точни бяха Ричмънд Боакие (64) и Александър Джикиу (77).

С това поражение Гана остана на последното място в потока с 1 точка, докато Коморски острови са трети с 3, като и двата тима приключват участието си в турнира.