Черна гора запази мечтата жива, Швеция и Чехия изиграха трилър на Европейското

Черна гора победи Словения с 33:32 (16:19) и се класира за следващата фаза на Европейското първенство по хандбал за мъже, а Швеция продължава напред заради по-добра голова разлика, след като завърши наравно с Чехия на шампионата в Унгария и Словакия.

Черна гора достига до тази фаза за първи път от 2008 година, след като елиминира четвъртия от Евро 2020 Словения.

Вратарят Небойша Симич направи решаващо спасяване в последната минута при успеха, а Бранко Вуйович завърши с девет гола.

Световният шампион Дания спечели срещу Република Северна Македония с 31:21 (15:11) в другия мач от група А и завърши предварителния кръг с три победи от три мача.

В Братислава Швеция и Чехия изиграха трилър, който завърши 27:27 (12:11). Равенството беше достатъчно за Швеция да продължи напред, въпреки че нещата можеше да са различни, ако чехите не загубиха притежанието на топката при контраатака в последните секунди.

Защитаващият титлата си тим на Испания победи Босна и Херцеговина с 28:24 (12:14) и оглави група "E" с три победи.

Олимпийският шампион Франция също има три победи, а в последния си двубой надделя над Сърбия с 29:25 (16:7) в Сегед.

Хърватия спечели срещу Украйна с 38:25 (18:13) и заедно с Франция продължава напред от група "С".

Норвегия, бронзов медалист от преди две години, победи Литва с 35:29 (16:16) в Кошице, за да си осигури място в следващия кръг на турнира.

Домакините от Словакия не успяха да се присъединят към тях, след като загубиха с 27:36 (9:19) от тима на Русия, който спечели група "F".

Последните мачове в група "Б" и Д", включително на другия домакин Унгария, са по-късно днес.