Етър U17 записа успех в първата си контрола

Юношите на Етър U17 спечелиха с 5:2 първата си контрола от подготовката, като надиграха Ботев (Горско ново село). Мачът се игра при чудесно време на изкуствения терен „Трифон Иванов“ и бе в три части от по 30 минути. Играчите на треньора Стефан Ангелов имаха превес, вкараха пет и пропуснаха поне още толкова голове, но и гостите от Ботев оставиха добри впечатления. През първата част падна само едно попадение. Капитанът Атанас Атанасов центрира отдясно от аутлинията към Костадин Белалиев, който засече топката във вратата за 1:0.

Втората част започна с нов гол за „болярите“, като Пламен Иванов оползотвори центриране този път отляво на Денис Мартинов. Димитър Колев с хубав удар от границата на наказателното поле покачи на 3:0 в 36-ата минута. Съперникът също атакуваше често и Кристиян Стефанов – Помпата завърши една комбинация с точен удар за 3:1.