Защитаващият титлата си тим на Испания постигна втора победа на Европейското първенство по хандбал за мъже

Защитаващият титлата си тим на Испания постигна втора победа на Европейското първенство по хандбал за мъже, което се провежда в Унгария и Словакия. Испанците надделяха над Швеция с 32:28 (17:14), водят в класирането на група "Е" и станаха първият отбор, който продължава в следващата фаза на турнира. През първото полувреме двата отбора си отбелязаха 31 гола за 30 минути, но Испания запази аванса си до края. Анхел Фернандес записа 8 гола за успеха.

Световният шампион Дания също продължава напред, след като спечели срещу Словения с 34:23 (16:14) в Дебрецен и е начело в група "А".

Олимпийският шампион Франция разгроми Украйна в Сегет с 36:23 (17:11) и записа втори успех в група "С".

В най-оспорвания мач за деня в Кошице Русия победи Норвегия с 23:22 (14:12) в двубой от група "F".

Хърватия надделя над Сърбия с 23:20, Чехия спечели срещу Босна и Херцеговина с 27:19, Черна гора победи Република Северна Македония с 28:24, а домакините от Словакия записаха първи успех в историята си на Европейско първенство по хандбал за мъже след 31:26 над Литва в Кошице.