Далас разгроми Минесота в единствения мач от тази нощ в НХЛ

Джо Павелски и Еса Линдел вкараха за Далас с първите два изстрела в мача изобщо, а тимът им победи Минесота със 7:4 в единствената среща от първенството на НХЛ, която се изигра снощи. Далас събра 32 точки, но си остава на 6-о място Централната дивизия, където на върха е точно Минесота с 40.

Павелски откри резултата в 1:31 минута, а 1:53 минути по-късно Линдел вкара след самостоятелен пробив и прокарвайки шайбата между краката на вратаря Кам Талбът. Влизайки в мача с два гола и две асистенции от съботната среща, след днешния двубой Джо Павелски може да се похвали с 8 гола и 9 асистенции в последните 12 мача.

Когато Хартман пък намали на 1:2 в 5:25 минута на мача три от общо петте удари към двете врати бяха голове.

Миро Хейсканен вкара гол и подаде за още един за Далас, а останалите попадения бяха дело на Тайлър Сиджуин, Рууп Хинц, Якоб Петерсон и Джейми Бен. Джейсън Робъртсън и Денис Гуриянов направиха по две асистенции в мача всеки. Вратарят на победителите Джейк Йотингер спаси 19 изстрела.

За Минесота два гола вкара Кевин Фиала, а по веднъж бяха точни Райън Хартман и Кирил Капризов. Вратарят им Талбът спаси 22 изстрела.

Хартман и Фиала изравниха за 2:2 в рамките на 10 минути през първата третина, но Сиджуин отново даде преднина на домакините. Второто попадение на Фиала падна в 15:06 минута на третата част. Гостите от Минеаполис извадиха вратаря си Кам Талбът и станаха с числено превъзходство 6 на 4 само и само да намалят пасива и да се върнат в мача.

Иначе третата третина започна нещастно за гостите, които пуснаха два гола в рамките на една минута (2:06 и 3:06), което увеличи пасива им от 4:3 на 6:3. А 1:32 минути преди края на срещата Джейми Бен оформи крайния резултат на празна врата.