Хебър с историческа първа драматична победа в групите на Шампионската лига 🏐

Първенецът на България Хебър (Пазарджик) постигна първа историческа победа в групите на Шампионската лига.

Камило Плачи за първи път изведе тима на Хебър в мач от Шампионската лига и пазарджиклии надиграха германския вицешампион Фридрихсхафен с 3:2 (25:13, 18:25, 22:25,  25:11, 15:12) във втори мач от Група А на Шампионската лига, който се игра в зала „Васил Левски“.

Обновената зала в Пазарджик посрещна гостите според всички стандарти на европейската конфедерация, а в допълнение с пълните трибуни, първото домакинството на пазарджиклии в Шампионската лига бе зрелищно и много емоционално.

Над 1500 привърженици гледаха на живо своите любимци, което не се бе случвало от началото на пандемията. Уникалната публика даваше подкрепа на „тигрите“ и направи атмосферата подобаваща за най-престижния европейски турнир.

Волейболистите на Хебър поведоха с 3:1 в началото на двубоя, след като Маркус Бьоме би сервис в мрежата. Възпитаниците на Камило Плачи поведоха с 5:2. Якопо Масари атакува технично по блокадата от зона 4 за 7:4. Брадли Гънтър атакува мощно по блокадата за 10:5. Единична блокада на Тодор Алексиев и Хебър поведе с 13:6. Тодор Алексиев игра много прецизно на мрежата и Хебър дръпна с 10 точки при 17:7. Виктор Йосифов атакува мощно през центъра за 19:9.  Тройна българска блокада направи резултата 20:10. Мощен сервис на Якопо Масари даде възможност за блокада на Николай Къртев. 24:13. Ас на Якопо Масари и успех за Хебър в първата част с убедителното 25:13.

Волейболистите на Фридрихсхафен поведоха с 3:0 в началото на втората част. Тодор Алексиев вкара топката между тройната блокада и мрежата за 2:4. Германските волейболисти поведоха със 7:4. Якопо Масари атакува мощно за 5:7. Блокаут на Тодор Алексиев и 7:10. Ас на Брадли Гънтър и 10:12. Андрий Аганиц атакува в аут 11:12. Брадли Гънтър бе спрян с тройна блокада - 12:16. Якопо Масари атакува по блокадата за 15:19. Тройна блокада спря така на Тодор Алексиев - 16:22. Воин Чачич атакува технично по блокадата и германският тим стигна до геймбол при 24:18. Воин Чачич отигра атака по българската блокада и Фридрихсхафен спечели втората част с 25:18.

Тодор Алексиев даде преднина на Хебър с 3:1 в началото на третата част. Последваха 5 поредни точки за Фридрихсхафен, последната от тях дойде след ас на Лусиано Висентин - 3:6. Иван Станев и Дейвид Кръстев се появиха в игра и веднага завършиха успешна комбинация - 4:6.  Фридрихсхафен дръпна с 5 точки при 10:5. Гьорги Гьоргиев и Брадли Гънтър се завърнаха в игра за Хебър. Брадли Гънтър атакува успешно от зона 2 за 8:10. Ас на Воин Чачич и Фридрихсхафен поведе с 12:8. Николай Къртев атакува успешно в центъра за 14:17. Ас на Якопо Масари - 15:17. Атака в аут от пайп на Лусиано Висентин - 16:17. Марк Лебедев взе прекъсване за германския вицешампион. Ас на Воин Чачич и Фридрихсхафен поведе с 19:16. Нов ас на Воин Чачич - 20:16. Успешен пайп на Якопо Масари 17:22. Ас на Николай Кърътев и 18:22. Мартин Симеонов би добър сервис и Лукас Маазе атакува в аут - 24:21. Воин Чачик атакува в аут - 24:22. Марк Лебедев взе прекъсване за Фридрихсхафен. Мартин Симеонов би начален удар в мрежата и германският тим спечели третата част с 25:22.

Волейболистите на Хебър поведоха с 5:3 и 6:4 в началото на 4-ата част. Хубав сервис на Виктор Йосифов и последва отлична блокада на Николай Къртев за 7:4. Якопо Масари преодоля тройната блокада с техничен удар - 8:4. Марк Лебедев взе прекъсване за Фридрихсхафен. Воин Чачич би сервис в мрежата - 10:6. Лусиано Весентин атакува в аут и Хебър поведе с 5 точки при 11:5. Ас на Якопо Масари и отборът от Пазарджик дръпна с 12:5. Марк Лебедев взе второто си прекъсване в 4-ата част. Тодор Алексиев показа световна класа в атака - 14:7. Якопо Масари отигра технично в атака за 15:8. Ас на Брадли Гънтър направи разликата 10 точки при 18:8. Брадли Гънтър атакува мощно за 20:10. Ас на Виктор Йосифов и 21:10. Николай Къртев атакува успешно и Хебър спечели 4-ия гейм с 25:11.

Волейболистите на Фридрихсхафен поведоха с 4:2 в началото на тайбрек след лека така на Лукас Маазе. Успешна атака на Якопо Масари и 4:5. Лукас Маазе атакува в аут и Хебър изравни резултата при 6:6. Якопо Масари атакува от зона 2 и тимът от Пазарджик поведе със 7:6. Деян Винчич би сервис в аут и 8:7 преди двата тима да разменят игралните си полета. Германските волейболисти поведоха с 10:9. Мощна атака на Брадли Гънтър донесе равенство при 10:10. Единична блокада на Виктор Йосифов срещу атака на Маркус Бьоме - 12:11. Лукас Маазе атакува в аут и Хебър поведе с 13:11. Воин Чачич атакува в аут и Хебър стигна до мачбол при 14:11. Виктор Йосифов атакува мощно през центъра и донесе успеха на Хебър в тайбрека с 15:12 и в мача с 3:2 гейма.

Най-резултатен за Хебър бе италианският посрещач Якопо Масари с 20 точки (3 аса, 63% ефективност в атака, 31% перфектно и 50% позитивно посрещане - +14), а Тодор Алексиев добави 15 точки (2 блока, 62% ефективност в атака, 15% перфектно и 46% позитивно посрещане - +7).

Брадли Гънтър се отличи с 12 точки (3 аса, 41% ефективност в атака - +7), а Виктор Йосифов с 9 точки (3 аса, 2 блока, 57% ефективност в атака - +5). Николай Къртев също записа 9 точки за успеха.

За Фродрихсхафен се отличи черногорецът Воин Чачич с 16 точки.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - ФРИДРИХСХАФЕН (ГЕРМАНИЯ) 2:2 (25:13, 18:25, 22:25, 25:11, 15:12)
ХЕБЪР: Гьорги Гьоргиев, Брадли Гънтър 12, Тодор Алексиев 15, Якопо Масари 20, Николай Къртев 9, Виктор Йосифов 9 - Теодор Салпаров-либеро (Стойко Ненчев, Мартин Симеонов, Иван Станев, Дейвид Кръстев 1, Петър Каракашев-либеро)
Старши треньор: КАМИЛО ПЛАЧИ
ФРИДРИХСХАФЕН: Деян Винчич, Лукас Маазе, Даниел Муниз, Воин Чачич, Маркус Бьоме, Андрий Аганиц - Блейър Бан-либеро (Лусиано Весентин, Щефан Тил)
Старши треньор: МАРК ЛЕБЕДЕВ.

Срещи от втория кръг в група "А" на Шампионската лига по волейбол за мъже:

Хебър (Пазарджик) - Фридрихсхафен (Германия) - 3:2 (25:13, 18:25, 22:25, 25:11, 15:12)

от 14 декември:

КНАК Рьсзеларе (Белгия) - Ястрежебски Венгел (Полша) - 0:3 (18:25, 20:25, 23:25)