Рома влезе в час с успех над Специя

Рома се завърна на победния път в Серия "А", след като се наложи с 2:0 над Специя в домакинството си от 17-ия кръг. След загубите от Болоня (0:1) и Интер (0:3), сега възпитаниците на Жозе Моуриньо отново влязоха в час и взеха трите точки срещу един от аутсайдерите в първенството. Точни за успеха на "Вълците" бяха Крис Смолинг в 6-ата и Рожер в 56-ата минута. Българинът Петко Христов остана на резервната скамейка на гостите и не се появи в игра на "Олимпико".

Домакините стартираха мача силно и още в 6-ата минута след центриране от корнер Тами Ейбрахам свали към Смолинг, който също с глава порази вратата за 1:0.

След това "Вълците" можеха да удвоят преднината си в края на полувремето, когато изстрел на Ейбрахам се отби от гредата, а при опита за добавка на Жордан Верету двама играчи на Специя трябваше да се намесват пред голлинията, за да опазят вратата си.

В 56-ата минута Рома все пак вкара втори гол. Той падна отново след корнер, а този път вратата порази Рожер с глава.

В 62-ата минута гостите можеха да се върнат в мача, след като Рей Манай изскочи зад защитата и отбеляза, но бе в засада и голът не бе зачетен.

В добавеното време и попадение на домакините бе отменено. Феликс Афеня-Гиан се отскубна от прекия си пазач и порази вратата, но си поведе топката с ръка, заради което голът бе отменен, а футболистът получи втори жълт и червен картон.

Все пак Рома си свърши работата и взе победата в мача, като с 28 точки излезе на 6-ото място в таблицата. Специя остава на 17-ата позиция с 12 точки.