Емполи повали Наполи с нелеп гол

Отборът на Емполи записа изненадваща победа с 1:0 при визитата си на Наполи от 17-ия кръг на Серия А. Така неаполитанците нямат успех в последните си три шампионатни мача, а тосканците продължават с впечатляващите си изяви като гост през сезона, които се изразяват в пет победи на чужд терен.

Първото полувреме премина при сравнително спокойно темпо, като домакините имаха превес в играта. Именно те стигнаха до най-чистото положение преди почивката, като в 23-ата минута техничен удар на Елиф Елмас кацна върху напречната греда. В 42-ата минута Ървинг Лосано нанесе опасен шут, който обаче беше отразен от Гулиелмо Викарио. През втората част “партенопеите” вдигнаха оборотите и притиснаха още повече своя съперник. В 62-ата минута Жуан Жезус дори се разписа след центриране от фал, но голът не беше признат поради засада на защитника.

Гостите търпеливо изчакаха своя момент и той дойде в 70-ата минута. Тогава при центриране от корнер Андре-Франк Замбо Ангиса се опита с глава да изчисти топката, но тя се удари в тила на Патрик Кутроне. Давид Оспина беше изненадан от това и не успя да избие топката, която попадна във вратата му за решаващото попадение в мача. В оставащото време неаполитанците потърсиха изравнителен гол и бяха най-близо до него в 73-ата минута, но тогава гредата спря удар на резервата Андреа Петаня.

След тази загуба Наполи е на четвъртата позиция в класирането с актив от 36 точки, а Емполи се изстреля до седмото място с 26 спечелени пункта.