Наполи изхвърли Лестър от Лига Европа

Наполи успя да победи Лестър с 3:2 във вълнуващ двубой на края на груповата фаза на Лига Европа. С този успех италианците изпревариха "лисиците", но завършват на второ място в групата, която бе спечелена от Спартак (Москва). Руснаците победиха с 1:0 при гостуването си на Легия (Варшава) и си гарантираха класиране за осминафиналите. Лестър завършва на трето място в група С и напуска турнира, а на пролет ще продължи участието си в Европа в Лигата на конференциите.

В Неапол двата отбора си размениха по два гола преди почивката. Англичаните поведоха след попадения на Адам Унас и Елиф Елмас до 24-ата минута. Джони Еванс бързо върна гостите в мача, а Кийрнън Дюсбъри-Хол изравни в 33-ата минута. След почивката отново Елмас се разписа и с гола си в 53-ата минута донесе победата на тима на Лучано Спалети.

Драматични събития имаше и в Москва, където Спартак поведе в 17-ата минута с попадениета на Зелимкан Бакаев. Легия обаче получи дузпа и можеше да изравни в 98-ата минута. Вратарят на руснаците Александър Селихов се превърна в герой, след като отрази удара от бялата точка на Томаш Пекарт.

Лестър стартира като водач в групата, но завърши трето място. Срещата бе изпълнена с вълнуващи моменти и ситуации пред двете врати, а от един момент се играе при силен дъжд. "Лисиците" имаха своите шансове. Още в третата минута Тимоти Кастане направи голям пропуск, след като бе на идеална позиция в наказателното поле. Ударът му обаче бе отразен от голлинията.

При следващата атака Наполи поведе, след като Унас отбеляза първия си гол за тима от април 2019 г. Попадението дойде след лошо порадавена на Союнджу, като това бе първата от поредица грешки в защитата на гостите. Райън Бертранд имаше вина за второто попадение, след като покри засадата и позволи на Петаня да излезе зад защитата, а той намери Елмас, който вкара на празна вратата.

Тимът на Брендън Роджърс успя веднага да отговори и Джони Еванс намали, а малко по-късно Дюсбъри-Хол изравни с много хубав удар от границата на наказателното поле. Лошите новини за италианците продължиха и Ървинг Лозано трябваше да напусне терена поради контузия.

Веднага след почивката Шмайхел направи отлично спасяване след удар на Унас. Тимът на Спалети си върна преднината в 53-ата минута, когато Ди Лоренцо намери Елмас в наказателното поле, а той успя да овладее отлично и да прати топката в мрежата. Малко по-късно Ди Лоренцо направи подарък на съперника, но удар на Мадисън срещнагредата. Шмайхел направи още едно блестящо спасяване, а в самия край Варди не успя да уцели вратата с глава, въпреки че бе оставен непокрит в наказателното поле.