Късен гол спря Барселона срещу Осасуна

Отборите на Осасуна и Барселона завършиха при резултат 2:2 на “Ел Садар” в двубой от 17-ия кръг на Ла Лига. Каталунците на два пъти поведоха в резултата с голове на Нико Гонсалес (12’) и Абде (49’), но домакините стигнаха до ремито с попадения на Давид Гарсия (14’) и Чими Авила (86’). Така гостите останаха без победа в последните си три мача във всички турнири.

Чави Ернандес предприе четири промени в стартовия си състав след загубата с 0:3 от Байерн (Мюнхен). Днес сред титулярите отсъстваха контузеният Жорди Алба, Клеман Лангле, Сержиньо Дест и голмайсторът Мемфис Депай. Така шанс да стартират от първата минута получиха Самюел Юмтити, Нико Гонсалес, Абде и Люк де Йонг в схемата 3-4-3. Домакините пък бяха подредени в 4-2-3-1 с Кике Гарсия като нападател.

Каталунците поведоха с първото си положение за гол. В 12-ата минута Гави центрира към Нико Гонсалес, който със своя шут успя да преодолее Серхио Ерера за 1:0 в полза на гостите. Тяхната преднина обаче се задържа едва две минути. При изпълнение на фал Давид Гарсия изравни след удар с глава. В 24-ата минута Абде пробва далечен удар, който се оказа разочароващ. В 34-ата именно той осъществи впечатляващ дрибъл, който обаче не доведе до изстрел. До края на първата част нямаше други сериозни възможности за ново попадение в мача.

В 49-ата минута в опита си да изчисти топката Гави я прати в ръката на Серхио Бускетс в собственото им наказателно поле. Съдията обаче даде знак за авантаж и Барса организира опасна контраатака. В нейния край Дембеле центрира към Абде, който върна преднината на гостите с воле. В 59-ата минута Дембеле опита изстрел, който профуча покрай вратата. В 72-ата минута французинът нанесе нов далечен шут, който също се оказа неточен. В 78-ата Гави също се отчете с пропуск. В 86-ата Давид Гарсия си спечели корнер, след като ударът му беше избит. При последвалото изпълнение на корнера топката стигна до стоящия на границата на наказателното поле Авила, чийто шут се отклони в крака на Юмтити и влезе в мрежата на Марк-Андре тер Стеген за крайното 2:2.

Така Барселона има 24 точки в актива си и остана на осмата позиция в класирането, където Осасуна е на десетото място с 22 спечелени пункта.

ОСАСУНА - БАРСЕЛОНА 2:2

0:1 Гонсалес (12')

1:1 Давид Гарсия (14')

1:2 Абде (49')

2:2 Авила (86')

Барселона: Тер Стеген, Пике, Араухо, Юмтити, Гонсалес, Бускетс, Френки де Йонг, Гави, Абде, Люк де Йонг, Дембеле

Осасуна: Ерера, Видал, Унай Гарсия, Давид Гарсия, Крус, Монкайола, Торо, Барха, Рубен Гарсия, Санчес, Кике Гарсия