Мечтано завръщане за Жуниор Мораеш

Бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораеш се завърна по впечатляващ начин с екипа на Шахтьор (Донецк). Бразилецът се възстановяваше от контузия в продължение на 7 месеца, а преди броени дни поднови договора си до края на сезона. Вчера той влезе като резерва при гостуването на Олександрия и отбеляза победния гол за "миньорите", които се наложиха с 2:1.

Всичко най-интересно в мача се случи след почивката. Олександрия поведе в 63-ата минута, когато Олег Кожушко беше точен с глава на далечната греда. В 70-ата минута влезлият малко по-рано Манор Соломон се възползва от пас на Фернандо и изравни. Мораеш замени именно Фернандо в 75-ата минута, а в 78-ата наказа грешка в защитата на домакините и технично преодоля вратаря Олег Билик.

"Докато седях на скамейката, бях сигурен, че мога да помогна и да вкарам гол. Треньорът видя огъня в очите ми и ме пусна на терена. Щастлив съм, че донесоха победата на отбора. В тези 7 месеца не спрях да вярвам, че ще се върна, а имаше хора, които се съмняваха в това. Получих безрезервна подкрепа от всички в клуба. Знаехме колко трудно се играе в Олександрия. Теренът беше тежък и само техниката не беше достатъчна. Постигнахме целта си и сме доволни", каза след мача Мораеш

Осмата поредна победа в първенството на Украйна позволи на Шахтьор да дръпне с 3 точки пред големия си съперник Динамо (Киев), но киевляни са с мач по-малко. на трето място е Днипро-1, а четвърти е Зоря (Луганск).