ЦСКА 1948 и Славия изпратиха годината с горещо реми

ЦСКА 1948 и Славия завършиха 1:1 в среща от 19-ия кръг на efbet Лига, която се явява последна за двата отбора през 2021 г. Иван Минчев откри резултата за "белите" с прецизен удар в 16-ата минута. В последната минута на редовното време резервата Стелиян Добрев се разписа след корнер, с което донесе точката на домакините. Над час под рамката на славистите беше ветеранът Георги Петков, който трябваше да замества изгонения от игра Светослав Вуцов.

Срещата предложи "тихи" първи 15 минути, за да дойде откриването на резултата. Тони Тасев центрира отдясно и топката достигна до Иван Минчев в наказателното поле на домакините. Последва премерен удар на нисичкия халф, който не остави шансове на Даниел Наумов - 1:0 за "белите".

В средата на първото полувреме Георги Русев се откъсна към вратата на Славия, а Светослав Вуцов го помете пред наказателното поле. Първоначално реферът Волен Чинков назначи 11-метров наказателен удар за ЦСКА 1948 и показа жълт картон на вратаря на Славия, но впоследствие се допита до VAR и правилно промени решението си - червен картон за Вуцов и пряк свободен удар пред пеналтерията. В игра за гостите се появи 45-годишният Георги Петков, който обаче не беше затруднен от Ивайло Чочев при изпълнението на фаула.

В 38-ата минута Славия беше близо до удвояване на резултата. Националът Радослав Кирилов проби отлично по лявото крило, шутира опасно, но Наумов успя да отбие с една ръка в корнер. ЦСКА 1948 отговори с дрибъл на Чочев в наказателното поле на "белите", но изстрелът на полузащитника беше отбит.

Второто полувреме започна с териториален натиск на "червените", но центриранията и разбъркванията около наказателното поле на Славия не доведоха до нещо по-сериозно в дълъг период от време.

В 77-ата минута резервата Денислав Ангелов прати топката в мрежата на Гошо Петков. Деветката на домакините получи пас от Валентин Йосков и отблизо порази целта. След намесата на VAR обаче се оказа, че Йосков играе с ръка при подаването и голът беше отменен. Малко след това Чочев можеше да изравни с техничен удар, но топката се спря в дясната греда на рамката на славистите.

В 90-ата минута резервата Стелиян Добрев посрещна центриране от ъглов удар, топката се търкулна и мина голлинията на "белите", след което беше уловена от Петков. Реакцията на ветерана обаче не можеше да предотврати гола - 1:1. Последваха още няколко опасни разбърквания в пеналтерията на Славия, но ново попадение не падна.

ЦСКА 1948 1:1 Славия

0:1 Иван Минчев (16)
1:1 Стелиян Добрев (90)

Стартовите състави:

ЦСКА 1948: 29. Наумов (К), 3. Пиргов, 25. Ангелов, 87. Петров, 7. Топузов, 24. Марин, 37. Мартинов, 18. Чочев, 20. Бастунов, 10. Русев, 33. Иванов.

СЛАВИЯ: 21. Вуцов, 3. Томбак, 23. Виячки, 37. Керчев, 4. Соарес, 88. Тасев, 17. Дост, 16. Нгуена, 10. Кирилов (К), 73. Минчев, 19. Сораков.

Снимка: "Фейсбук" на ЦСКА 1948