Сампдория спечели дербито на Генуа

Отборът на Сампдория записа впечатляваща победа над Дженоа в поредното издание на Дерби дела Лантерна от програмата на 17-ия кръг на Серия А

Воденият от Роберто Д’Аверса тим записа успех с 3:1 над градския си съперник на “Луиджи Ферарис” и се изкачи на 14-ата позиция във временното класиране с 18 точки, докато Дженоа остава в опасната зона на изпадащите и върви предпоследен (19-и) с актив от едва 10 точки и е застрашен от изпадане.

Двубоят тръгна отлично за Сампдория.  Резултатът в мача беше открит още в седмата минута от Маноло Габиадини, който се разписа с глава. Малко по-късно норвежецът Мортен Торсби беше близо до удвояване на резултата. Пропуск направи и Франческо Капуто

Все пак в началото на втората част Капуто удвои аванса на Сампдория, след като наказа грешка на Салваторе Сиригу. В 67-ата минута Маноло Габиадини вкара второто си попадение в мача за 3:0. Дженоа не развя белия флаг и стигна до почетно попадение десетина минути преди края, когато се разписа Матия Дестро. Това беше първи гол за Дженоа под ръководството на новия треньор Андрий Шевченко, но за съжаление тимът му отново не се поздрави с успех вече в пети пореден мач под негово ръководство.