Септември отново загуби от Рейнджърс и отпадна от Шампионската лига

Отборът на Септември (София) до 19 години допусна още едно поражение от Рейнджърс и се сбогува с участието си в младежката Шампионска лига. Шотландците победиха с 3:0 и с общ резултат 7:2 продължават към третия кръг на надпреварата. Септември опита да натисне и да се върне в общия резултат още от първите минути, като софийският тим бе равностоен на домакините през първата част.

След нулево равенство на почивката, Рейнджърс натисна и достигна до разгромен успех. В 55-та минута Алекс Уолри откри, а десет по-късно Антъни Уестън, който реализира хеттрик в първия мач на стадион „Славия“ удвои преднината на домакините. Три минути преди края на редовното време Кол Макинън оформи крайното 3:0.

По този начин участието на Септември приключва, но отборът на Иван Гешев ще остане в историята като първият български тим, отстранил съперник в турнира. Септември победи в първия кръг албанския Академия Футболит с общ резултат 4:1.