ЦСКА - София не срещна затруднения и надви Септември (София) при U19

Отборът на ЦСКА - София до 19 години победи с 3:0 връстниците си от столичния Септември в последен  мач за есенния полусезон на Елитната група в тази възраст. С категоричния си успех “червените” остават на първото място в класирането с актив от 28 точки, с 4 преднина пред втория Черно море.

Юношите на ЦСКА - София с две победи и една загуба през уикенда

Мачът, който се игра днес на клубната база в Панчарево, започна равностойно и играчите се нуждаеха от десетина минути, за да се нагодят към терена и съперника. След тези 10 минути, момчетата на старши треньора Добромир Митов наложиха пълен контрол над събитията на терена. Футболистите на ЦСКА - София започнаха да създават ситуации за гол пред вратата на Септември след прекрасни комбинации на фланга и само късметът попречи на Чорбаджийски, Георгиев и Жабов да открият резултата още преди да са изминали и 20 минути от мача. Няколко минути по-късно, при една от редките атаки на гостите, “червените” отнеха топката и осъществиха светкавична контраатака. Първо Георги Чорбаджийски напредна по фланга с дрибъл и елиминира 2-ма противникови играчи, за да  изведе Георги Манев сам срещу вратаря, който пък продължи топката към Павел Жабов, за когото не бе проблем да отбележи в опразнената врата.

След откриването на резултата ЦСКА - София продължи да доминира и при една от многото си атаки Чорбаджийски изведе по отличен начин Александър Георгиев в наказателното поле, но ударът на последния премина на сантиметри от гредата. Малко по-късно при изпълнение от ъглов удар Илиев центрира и Сотиров прати топката в мрежата на гостите, но голът бе отменен от съдийската бригада, която прецени, че друг от играчите на домакините е бил в положение на засада и е влияел на играта. Така те се отеглиха на почивката с преднина от само 1 гол.

Второто полувреме започна по начина, по който завърши първото, а именно с тотална доминация на “червените”, които изглеждаха решени да ознаменуват прекрасната си игра с гол. Атаките следваха една след друга и при един от множеството ъглови удари Любомир Цветанов вкара топката директно във вратата на гостите след прекрасно изпълнение с левия крак. “Червените” продължиха да натискат съперника си и при една от следващите си атаки гол на Росен Маринов бе отменен, отново поради засада. Малко по-късно вече нямаше какво да пропречи на ЦСКА - София да поведе с класическото 3:0. Юлиан Илиев навлезна мощно в противниковата половина, елиминира няколко играчи на Септември и със силен удар от разстояние не остави никакви шансове на вратаря на гостите да реагира.