Четвърта загуба за Берое в Балканската лига

Берое допусна четвърта загуба в група В на Балканската лига след поражение с 67:79 (17:14, 15:24, 16:30, 19:11) от черногорския Ибър Рожае в мач от седмия кръг. Старозагорци имат и две победи от шестте срещи, които са изиграли до момента.

За Ибър победата бе втора от пет двубоя в турнира, а черногорците взеха и реванш за поражението като домакини в първия мач между двата отбора в края на октомври. Лидер в групата е другият български тим Академик Пловдив с четири победи от шест срещи. Старши треньорът на Берое Бойко Миленков отново разполагаше с доста ограничен състав, тъй като Обина Олека и Антон Кук още не са възстановени, а новото попълнение Дейзън Инграм не е готов и засега не е картотекиран. Миленков използва само 7 баскетболисти в срещата в зала "Общинска" в Стара Загора, като в игра не влезе и Дамян Минков.

След равностойна първа четвърт, в която Берое взе предимство от 3 точки при 17:14, гостите постепенно обърнаха резултата в своя полза и поведоха с 6 точки на почивката - 38:32. Тимът на Ибър наложи пълно надмощие в третата част, в която отбеляза 30 срещу 16 точки за домакините и преди последните 10 минути дръпна с 68:48, а до края мачът се доиграваше. Гостите демонстрираха по-добра ефективност при стрелбата, а и спечелиха борбата под кошовете с 43-20.

Най-резултатен за българския състав беше Марин Маринов с 16 точки и 6 борби, а Мартин Сотиров завърши с 15 точки и 2 борби. Александър Янев се отчете с 13 точки и 6 борби. За гостите от Ибър Светозар Попович бе най-полезен с 21 точки, 3 борби и 3 асистенции.

За Берое предстои домакинство на Шумен на 10 декември в Националната баскетболна лига, а три дни по-късно старозагорци ще посрещнат израелския Ирони Нахария в Балканската лига. Черногорският Ибър Рожае пък играе срещу Академик в Пловдив на 9 декември.