Пламен Константинов и Локомотив (Новосибирск) с победа №8 в Русия

Отборът на Локомотив (Новосибирск), който е воден от Пламен Константинов, постигна победа №8 в Суперлигата на Русия.

„Железничарите“ се наложиха у дома над младия тим на Факел (Новий Уренгой) с 3:0 (25:19, 25:22, 29:27) в мач от 9-ия кръг.

Локомотив спечели сравнително лесно първите 2 части. В третата обаче волейболистите на Факел поведоха в резултата и домакините положиха доста усилия, за да изравнят.

Все пак тимът от Новосибирск стигна до успех и в третата част след силна игра на Константин Абаев и на Дмитрий Лизик. Победната точка в двубоя за 29:27 в третата част реализира сръбският диагонал Дражен Лубурич.

Дражен Лубурич стана най-резултатен за Локомотив с 14 точки. Илияс Куркаев добави 12 точки, а Сергей Савин се отличи с 11 точки.

Владислав Бабкевич стана най-резултатен в двубоя с 18 точки, които реализира за Факел.

Така Локомотив записа победа №8 и с актив от 24 точки (8 победи, 1 загуба) заема второ място във временното класиране.

Факел допусна 6-а загуба и с актив от 6 точки е на 12-а позиция (2 победи, 6 загуби.)

В следващия 10-и кръг Локомотив гостува на Урал в Уфа на 17 декември, а Факел приема Кузбас (Кемерово) на 19 декември.

ЛОКОМОТИВ (НОВОСИБИРСК) – ФАКЕЛ (НОВИ Й УРЕНГОЙ) 3:0 (25:19, 25:22, 29:27)
ЛОКОМОТИВ: Константин Абаев 3, Дражен Лубурич 14, Сергей Савин 11, Джон Гордън Перин 8, Илияс Куркаев 12, Дмитрий Лизик 5 – Роман Мартинюк-либеро (Игор Тисевич, Семьон Кривитченко-либеро, Денис Черейский, Павел Круглов 2)
Старши треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ
ФАКЕЛ: Тимофей Жуковский 1, Владислав Бабкевич 18, Омар Курбанов 5, Станеслав Динейкин 3, Александър Мелников 6, Виталий Дикарев 4 – Алексей Чанчиков-либеро (Вадим Юцкевич 5, Алексей Сафонов, Никита Морозов)
Старши треньор: МИХАИЛ НИКОЛАЕВ.

ПЪЛЕН ЗАПИС на мача ЛОКОМОТИВ – ФАКЕЛ 3:0  – ТУК!!