Славия и Локомотив (Пловдив) си вкараха по веднъж и поделиха точките

Отборите на Славия и Локомотив (Пловдив) завършиха наравно 1:1 в среща от 18-ия кръг на efbet Лига. И двете попадения в мача паднаха през първото полувреме. Йосип Томашевич (35) изведе гостите напред, но малко след това Крис Добрев (40) изравни. Така двата тима запазиха разликата помежду си. Те са разделяни само от 3 точки в полза на “белите”. Славия е на 5-о място с актив от 28 точки, а Локомотив се изравни по точки с шестия Левски.

Домакините започнаха срещата по-активно, но първият удар към една от двете врати беше на сметката на Локомотив (Пловдив). Шутът на Лукас Салинас в 8-ата минута излезе в аут. В 14-ата минута гостите имаха претенции за дузпа. Димитър Илиев падна в наказателното поле след подаване на Салинас. Капитанът на "смърфовете" опита да спечели дузпа за своя тим след леко съприкосновение с Людовик Соарес. Сигнал обаче нямаше, а и ВАР не се намеси.

11 Славия - Локомотив (Пловдив)

Още в следващата минута Емил Стоев стреля в аут. Отново Стоев беше активен в 17-ата минута. Той проби по дясното крило и центрира към наказателното поле, където Макрилос си спря топката и шутира, но встрани от вратата.

Гостите от Пловдив отговориха с неточен удар на Бирсент Карагарен. В 24-ата минута станахме свидетели и на първия точен изстрел. Емил Виячки засече с глава центриране от корнер. Топката обаче попадна право в ръцете на Лукас Рейдър и не затрудни стража. В 32-ата минута стражът на Локомотив отново показа, че внимава.

В 35-ата минута Йосип Томашевич изведе "смърфовете" напред в резултата. Лукас Салинас центрира блестящо с левия си крак към втора. Халфът завъртя топката, а Крис Добрев изпусна Томашевич. От близко разстояние хърватинът засече с глава и разпечата вратата на Вуцов.

Много бързо Славия изравни резултата чрез Крис Добрев, който се реабилитира за грешката си при гола на гостите. Той показа добро пласиране и още по-добра игра с глава при центриране на Радослав Кирилов от левия фланг.

В края на първото полувреме Светослав Вуцов отрази удар с глава на Димитър Илиев, насочен в близкия ъгъл на вратаря. В 48-ата минута гол на Георги Минчев с глава не беше зачетен. Нападателят беше в положение на засада в момента на подаването на Бирсент Карагарен.

В 59-ата минута Кристиан Гомис покри засадата, което даде възможност на Емил Стоев да излезе сам срещу вратаря. Той можеше да спечели още няколко метра с дрибъл, но предпочете да прехвърля стража на Локомотив, който бе излязъл напред. Опитът на Стоев обаче беше много лош и топката излезе в аут. Последваха минути, в които двата тима чакаха грешка на противника.

В 78-ата минута Иван Минчев стреля в аут. Три минути по-късно Ради Кирилов не сполучи в опита си да намери далечния ъгъл на вратата зад Рейдър. В 86-ата минута вратарят на Локомотив трябваше да плонжира и да се разтегне максимално при удар на Нгуена от дъгата на наказателното поле.

СЛАВИЯ - ЛОКОМОТИВ 1:1
0:1 Йосип Томашевич (35)
1:1 Кристиан Добрев (40)

Стартови състави:

СЛАВИЯ: Светослав Вуцов, Андреа Христов, Емил Виячки, Венцислав Керчев, Людовик Соарес, Ерол Дост, Кемело Нгуена, Кристиан Добрев, Петер Макрилос, Радослав Терзиев, Емил Стоев;

ЛОКОМОТИВ: Лукас Рейдър, Милош Петрович, Мартин Паскалев, Кристиан Гомис, Емил Янчев, Парвиз Умарбаев, Йосип Томашевич, Бирсент Карагарен, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Георги Минчев