Ливърпул трябваше да чака до 94-тата минута, но все пак успя да се възползва от грешката на Челси

Ливърпул излезе на върха във временното класиране на Премиър лийг, след като успя да стигне до драматична победа с 1:0 над Уулвърхамптън на "Молиню". Мърсисайдци, които бяха отбелязали по два или повече гола в последните си 18 мача във всички турнири, пробиха отбраната на "вълците" чак в 94-тата минута, когато Дивок Ориги донесе победата "червените". Така Ливърпул излезе на върха, изпреварвайки с точка досегашния лидер Челси, който по-рано днес загуби от Уест Хам. Шампионът Манчестър Сити обаче може да свали мърсисайдци от първото място, ако победи Уотфорд по-късно.

Рубен Невеш се завърна в състава на Уулвърхамптън след наказание. Моутиньо му отстъпи мястото си. Юрген Клоп заложи на същия състав, който започна и при победата над Евертън в дербито на Мърсисайд.

През първото полувреме действията се развиваха почти изцяло в половината на "вълците", но те се представяха стабилно в защита. В 32-rата минута Жота пропусна много добра възможност да откриe резултата, след като получи перфектно центриране от Александър-Арнолд, но ударът му с глава от няколко метра премина встрани от целта. Няколко минути по-късно съвсем малко не достигна на Салах да засече на далечната греда ниско центриране на Робъртсън. Конър Коуди обаче се намеси в последния момент и попречи на египтянина. Това бяха и двете най-чисти възможности, до които гостите стигнаха преди почивката.

"Вълците" направиха две опасни атаки в добавеното време на първата част. Алисон, макар и не много уверено, успя да попречи на Траоре да достигне топката след едно центриране на Нури, а след това французинът нахлу в наказателното поле на гостите, но стреля много неточно.

В 50-ата минута Ливърпул пропусна страхотна възможност. Салах засече от движение балонно центриране на Александър-Арнолд, топката стигна до Тиаго, но неговият удар бе избит от Са. Халфът опита добавка, но този път не успя да насочи топката в очертанията на вратата.

Бившият играч на Уулвърхамптън Диого Жота, който днес има рожден ден, направи уникален пропуск в 60-ата минута. Са излезе извън наказателното поле, но бе изпреварен от португалеца, който влезе в наказателното поле. Мане бе близо до него, а двама защитници на Уулвърхамптън застанаха на голлинията. Жота заложи на силата и уцели единия от тях - Конър Коуди.

В 68-ата минута Юрген Клоп включи и четвърти нападател в лицето на Дивок Ориги, който замени Джордан Хендерсън.

Малко след това Салах изведе със страхотно подаване Мане в наказателното поле. Сенегалецът обаче не успя да овладее добре, а след това и фаулира Са.

В 82-рата минута Жота бе заменен от Окслейд-Чембърлейн.

Ливърпул се добра до победата в 94-ата минута, когато Салах проби отдясно, след което върна топката към Ориги, който овладя с гръб към вратата, обърна се и стреля точно, носейки безценни три точки на своя тим.